Arteta: Willian, Arsenal'in neden onu

Kanat oyuncusu, çoğunlukla boş performansların olduğu bir sezonun ardından bu hafta sonunda bir asist yaptı

Contents

imzaladığını göstermeye başlıyor

Kanat oyuncusu, çoğunlukla boş performansların olduğu bir sezonun ardından bu hafta nihayet bir asist yaptı.

Arsenal baş antrenörü Mikel Arteta, Willian'ın sonunda kulübün eski Chelsea kanat oyuncusuna neden bu kadar ağır yatırım yaptığını göstermeye başladığına inanıyor.

Arteta, Brezilya'yı yaz aylarında ücretsiz transfer için imzalarken, Gunners'ın "daha birçok şey beklediğini" itiraf etti.

Haftada yaklaşık 200.000 £ ödendiği bildirilen Willian, Benfica'ya hafta ortası Avrupa Ligi asistini kaydetti, Arteta'nın iyimser bir başarı oyuncusu için güven artırıcı bir an haline gelebilir.

Arteta, Willian hakkında ne dedi?

Arteta gazetecilere verdiği demeçte, "Perşembe günü Willian'dan gerçekten memnun kaldım," dedi ve "Her gün antrenman yapma şekli ve çabalaması nedeniyle biraz övgüyü hak ediyor.

"Artık oyunlarda, takım için yapabileceğini düşündüğümüz şeyleri üretmeye başladığını görebilirsiniz, böylece herkes bir adım atmalı ve oyunlarda büyük anlar yaratmalıdır, çünkü sonunda ön oyuncuların karar vermesi gerekir. bizim için oyun.

Takım arkadaşları onu seviyor ve katıldığından beri ondan daha birçok şey bekliyorduk, ancak birçok farklı nedenden ötürü en iyi performanslarını bulamadı.

"Ama umarım Perşembe günkü performans ona platformu ve gerçekten önemli bir oyuncu olduğuna dair inancı verecektir – gerçekten sevdiğim bir oyuncu ve onu getirmek için çok şey yaptım ve umarım bize daha fazlasını verebilir."

Büyük resim

Willian'ın 2020-21'deki üretim eksikliği (26 maçta gol yok ve dört asist), Arsenal'in atağının Premier Lig'in alt yarısında yer almasının ana nedenlerinden biri oldu.

Olympiacos'a karşı iki ayaklı Avrupa Ligi beraberliği nedeniyle Gunners'ın 21 gün içinde beş maç oynaması gerektiğinden, muhtemelen formundan bağımsız olarak Mart ayında çağrılacak.

Eski Chelsea adamının iyileştirmesi, yalnızca maliyetli maaşının doğrulanmasına yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda şans yaratmaları için başkaları üzerindeki baskıyı azaltarak tüm kadroyu güçlendirecektir.

daha fazla okuma