Uganda Kupası: Express FC, Kyetume FC'ye karşı ilerlemek için gerekli olanı yaptı – Bbosa

Deneyimli taktikçi, ana odak noktasının yerel kupada maç kazanmak olduğunu ve bunu Kyetume FC

Deneyimli taktikçi, asıl odak noktalarının yerel kupadaki maçları kazanmak olduğunu ve bunu Kyetume FC'ye karşı yaptığını savunuyor.

Ekspres FC teknik direktörü Wasswa Bbosa, Uganda Kupası'ndaki en önemli şeyin maçları kazanmak olduğunu ve dolayısıyla turnuvanın 16. Turuna çıkmanın mutluluğunu yaşadığını belirtti.

Red Eagles, ilk maçta 2-2 berabere kaydedildiği için Cumartesi günü diğer lig kıyafeti Kyetume FC'ye karşı 1-0 geri dönüş galibiyetini alarak toplamda 3-2 öne geçti.

İkinci yarıda yedek oyuncu Frank Kalanda, 12 metreden normal süresinin bitmesine üç dakika kala takımına evinde galibiyetini kazandırdıktan sonra Express adına oyunu kazandı.

Antrenör Bbosa, kupa maçlarında en önemli şeyin kazanmak olduğunu açıklamak için çıktı ve takımı tam olarak bunu ilerletmek için yaptı ve daha da odak noktasını, Salı günü SC Villa'ya karşı Uganda Premier Ligi maçına çevirdiğini doğruladı.

Bbosa kulübün resmi web sitesine yaptığı açıklamada, "En önemli şey kazanmayı ve rekabette kalmayı başardık" dedi. "Uganda Kupası sadece sizin kazanmanızı gerektirir.

"Maçı iyi başardık ve kazanmayı başardık, şimdi odak noktamız lige dönüyor, Salı maçı çok büyük ve bunu hafife almıyoruz, bu yüzden odak noktamız Salı günü [SC'ye karşı kazanarak ivmemizi sürdürmek. Villa]."

Kaleci Denis Otim ise temiz bir sayfa tuttuğu için mutluydu ve 16. Tur'da herhangi bir takımla karşılaşmaya hazır olduklarını söyledi.

Otim aynı portala , "Bugün [Cumartesi] kazanmayı başardık, temiz bir sayfa tutmayı başardığımız için çok mutluyuz" dedi.

“Takım olarak oynadığımız için kararlı ve kararlı olan tüm oyunculara teşekkür etmek istiyorum, iyi bir takım seçtikleri ve hazırlıklı oldukları için de antrenörlere teşekkür etmek istiyorum.

"Benim için, kazanmamızın nedeni onlar ve şimdi çekilişe odaklanıyoruz [16. Tur] ama her kim alırsak alalım ve Salı maçına [SC Villa'ya karşı], motive oluyoruz ve yapacağız mutlaka hazırlayın ve kazanın. "

İlk yarı, her iki takımın da Kyetume savunmasını ve şutunu kırmaya çalışan Mutyaba Muzamiru için evde yazacak hiçbir şeyi kalmadığını gördü, ancak Joel Mutakubwa altı dakika içinde sakince şutu topladı.

Martin Kizza, soldan düzgünce kestiğinde, beş dakika sonra Kızıl Kartallar için neredeyse çıkmaza girdi, ancak haçı Mustafa Mujuzi tarafından sakince temizlendi.

Aradan sonra, ev sahibi itmeye devam etti ve atılım üç dakika kala geldi, kanat oyuncusu Kizza ceza sahasına girdi ve topu kontrol etmeye çalışırken faul yapıldı ve orta hakem Rajab Bakasambe noktayı işaret etti ve ayağa kalktı. Bunu 1-0 yapmakta hata yapmayan Kalanda.

Ekspres, odaklarını lige kaydıracak ve bir sonraki, Salı günü Bombo Askeri sahasında ezeli rakipleri Villa'ya bir deplasman gezisi olacak. Red Eagles ilk karşılaşmayı 1-0 kazandı.