Doğu Bengal: Anthony Pilkington

Goal, eski Norwich City kanat oyuncusu ve yeni East Bengal'in Anthony Pilkington ile sözleşme imzalayan kariyerine bir göz atıyor –

Contents

ile sözleşme imzalayan as kariyerine bir bakış

Goal, eski Norwich City kanat oyuncusu ve yeni East Bengal'in Anthony Pilkington ile sözleşme imzalayan kariyerine bir göz atıyor …

Doğu Bengal , kulübün Hint futbolunun en üst kademesi olan Hindistan Süper Ligi'ne (ISL) girmesini kolaylaştıran yeni yatırımcılar Shree Cement Limited'in gelişini açıkladıkları günden bu yana Hint futbolunda manşetlere taşınıyor.

Doğu Bengal'in ISL'ye katılmasının onayı geldikten sonra, yeni takım yönetimi, eski Liverpool yıldızı Robbie Fowler'ı baş antrenör olarak işe almakta hızlı davrandı.

Fowler'ın atanmasının ardından, menajerin talimatları uyarınca kadroya en kaliteli yabancı oyunculardan bazılarının eklenmesi izledi. Kulüp şimdiye kadar altı denizaşırı yıldızın transferini açıkladı ve her oyuncunun iyi bir soyağacı var.

Böyle bir isim, İngiliz Şampiyonası tarafı Wigan Athletic'den ayrıldıktan sonra kulübe katılan eski Norwich City orta saha oyuncusu Anthony Pilkington.

Uluslararası İrlanda Cumhuriyeti, İngiliz futbolunun çeşitli seviyelerinde oynama konusunda engin deneyime sahiptir. Norwich City'deyken de ticaretini üç sezon boyunca Premier Lig'de sürdürdü.

Çıkış

Anthony Pilkington, gençlik futbolunu Preston North End , Blackburn Rovers ve ünlü Manchester United'da oynamadan önce, 2008-09 sezonunda Stockport County'de League One'da profesyonel olarak ilk maçına çıktı. Hemen sonraki sezon Huddersfield Kasabasına gitti. Huddersfield'da iki sezonda 76 lig maçı oynadı ve 17 gol attı.

doğu bengal: anthony pilkington

Premier Lig deneyimi

İngiliz futbolunun üçüncü kademesinde Stockport ve Huddersfield ile dört sezon geçirdikten sonra, kanat oyuncusu, 2011 yılında Premier Lig tarafı Norwich City tarafından bir sözleşme teklif edildiğinde kariyerinde büyük bir sıçrama yaptı. Pilkington, Kanaryalar ile geçirdiği üç sezonda 14 gol attığı 75 Premier Lig maçında yer aldı.

İlk sezonunda en üst seviyede sekiz gol atarken, en unutulmaz yılı, Manchester City'ye karşı iki maçta iki gol ve o sezonun şampiyonları Manchester United'a karşı bir gol attığı 2012-13 sezonu olmalı. Aslında hedefi Norwich'in Red Devils'i 1-0 yenmesine yardımcı olmuştu.

doğu bengal: anthony pilkington

Uluslararası futbol

İngiltere'nin Blackburn şehrinde doğan Pilkington, Dublin'li baba büyükannesi aracılığıyla İrlanda Cumhuriyeti için oynama fırsatı buldu. Ülkeyi U21 seviyesinde temsil ettikten sonra, kanat oyuncusu, 2014 Dünya Kupası elemelerinde efsanevi İtalyan teknik direktör Giovanni Trapattoni'den 2013'te üst düzey bir milli takımı çağırdı. İrlanda Cumhuriyeti'nin 1-2 kaybettiği eleme maçında İsveç'e karşı uluslararası ilk maçına çıktı.

İrlanda'nın 4-1 kazandığı uluslararası bir hazırlık maçında ABD'ye karşı gelen tek golünü attığı dokuz uluslararası maçta yer aldı.

Son sınır

Pilkington, Ocak 2019'da Wigan Athletic ile 18 aylık bir anlaşma imzaladı. 2018-19 sezonunda hiçbir gol atmadan Latics forması giydi. Ancak 2019-20 sezonunda 16 maça çıktı ve 3 gol attı. 2019-20 sezonunun sonunda anlaşması bitti ve Doğu Bengal'e katıldı.