Mount Chelsea'nin Arsenal

Blues,

'e karşı 'zor ders' aldığını söyledi.

Blues, Cumartesi günü Gunners'ın ellerinde beklenmedik bir derbi yenilgisinin ardından Premier Lig'de yedinci sıraya yükseldi.

Chelsea'nin yıldızı Mason Mount, kendisi ve takım arkadaşlarının Arsenal'in yaptığı derbiden sıyrılmak için acımasız olmaları gerektiğini söylüyor.

Blues, Emirates'teki Boxing Day çatışmasını üç puan almak için güçlü favoriler olarak başlattı ancak bunun yerine 3-1 yenilginin kurbanı oldu.

İngiltere'nin orta saha oyuncusu Mount, Chelsea'nin yenilgiyi olabildiğince çabuk geride bırakmasını istiyor ve gösteri için hiçbir mazeret sunmuyor.

“Kendimize karşı sert olmalıyız. Böyle bir maça başlayamayız ve devre arasında 2-0 geride kalmamayı bekleyemeyiz. Bu zor bir ders ve bunu öğrenmemiz gerekiyor ve bir dahaki sefere daha iyisini yapmalıyız ”dedi kulübün resmi web sitesinde.

Kendimize oyuncular olarak bakmamız gereken bir şey. Oyuna olmamamız gereken yere yakın bir yerde başlamadık. Chelsea'yi temsil ediyoruz, büyük bir kulübüz ve kendimize gerçekten oyuncular olarak bakmamız ve bunun yeterince iyi olmadığını söylememiz gerekiyor. Bunun büyük bir Londra derbisi olduğunu biliyoruz ve oyuna bizden çok daha iyi başlamalıyız. "

Pazartesi günü Aston Villa oynadıklarında geri sekmek için kendi tarafını destekliyor.

"Biz büyük oyuncularız, bu yüzden bir araya gelip bu performanstan sonra gerçekten geri dönebiliriz" diye ekledi.

"Muhtemelen hızlı bir dönüş yapmamız daha iyi çünkü şimdi başka bir oyuna bakıyoruz. Arsenal gitti, hala üzerinde çalışmamız gereken büyük şeyler var ama şimdi bir sonraki maçımızdan bir gün önce bunu kafamızın arkasına koyabiliriz ve gerçekten güçlü bir zihniyetle Villa'ya girebiliriz. oyun çok iyi ve umarım oyunda iyi gidiyor. "

Frank Lampard'ın tarafı şu anda Premier Lig sıralamasında yedinci sırada yer alıyor ve 15 maçın tamamını tamamladı.

Bununla birlikte, son dördünde üç mağlubiyetle hayal kırıklığı yaratan bir biçim büyüsünün ortasındalar.

2020 takvimlerini Villa'ya karşı kapattıktan sonra,Manchester City'ye karşı ilk Yeni Yıl maçını dört gözle bekleyebilirler.