'Oyuncuları öldüreceğiz!' – PSG patronu Tuchel yoğun program

Alman menajer, oyuncularının bu kadar kısa bir süre içinde bu kadar çok oyun oynayarak zayıflayacağı konusunda kararlı. Her Yer

'e ulaştı

Alman menajer, oyuncularının bu kadar kısa bir sürede bu kadar çok oyun oynayarak zayıflamasına kararlı.

Paris Saint-Germain teknik direktörü Thomas Tuchel, maçların programlamasına isabet ederek, fikstürlerin "oyuncuları öldüreceğini" söyledi.

Ligue 1 devleri, 16 gün sonra beşinci maçları olacak Cumartesi günü Nantes'i ziyaret edecek.

PSG daha sonra uluslararası aradan önce RB Leipzig ve Rennes ile karşılaşacak ve oyuncuları 20 Kasım ile yıl sonu arasında 10 maç için geri dönecek.

Tuchel, Çarşamba günü İstanbul Başakşehir'de 2-0 Şampiyonlar Ligi galibiyetinde PSG'nin yıldız Neymar'ın adductor sakatlığı yaşadığını görmesi ile programa çarptı.

Bir basın toplantısında yaptığı açıklamada, "Oyuncuları öldüreceğiz. Her zaman söyledim. Onları öldüreceğiz çünkü hazırlık, performans ve dinlenme arasında önemli bir bağlantı var" dedi.

"Futbolda her zaman en büyük oyunculara düşüyor çünkü her zaman ülkeleri için oynayacaklar. Arada oynuyorlar, seyahat ediyorlar ve bu bence çok fazla. Geri gelmelerine izin verecek bir iyileşme aşamaları yok ve Bir hazırlık aşaması Bu bir sır değildir, sporda olur. Hazırlık yaralanmaları ve performansı etkiler.

"Hazırlık olmadan, oyuncular daha kırılgan ve yönetilmesi zor. Bu bir bahane değil, gerçek bu. Çözümler arayacağız ve umarım bazılarını buluruz."

Tuchel, Premier Lig devleri Liverpool ve Manchester City ve Bundesliga şampiyonu Bayern Münih'teki aksaklıkların altını çizerek, sadece sakatlıklarla uğraşan kendi tarafı olmadığını söyledi.

"Dürüst olmak gerekirse, [Perşembe günü Türkiye'den ] geri döndük ve [Cuma] oynadıktan sonra ikinci günümüz. Sakatlıklar açısından en riskli gün, bu da neredeyse hiçbir şey yapmadığımız anlamına geliyor" dedi.

"Başakşehir'de oynamayanlarla biraz toparlanma ve antrenman için çalışıyoruz ve [Cumartesi günü] Ligue 1'de bu kez başka bir maç oynamak için uçuyoruz.

"Şu anda her maçta bir oyuncu kaybediyoruz ve endişelenen tek kişi biz değiliz. Liverpool, Manchester City ve Bayern Münih, aynı şey."

PSG, açılıştaki sekiz maçından 18 puan kazandıktan sonra Ligue 1 masasında birinci oldu. Tuchel, tarafının son altı lig maçını kazandığını gördü, sadece bir kez kabul etti ve bu aralıkta 20 kez gol attı.