Choupo-Moting: E-posta gaffe kuralları Bayern Münih, Kamerun kadrosundan çıkan yıldız

Fecafoot'un yaptığı idari bir hata, Almanya merkezli forvet oyuncunun Indomitable Lions takımına

Fecafoot'un yaptığı bir idari hata, Almanya merkezli forvet oyuncunun Indomitable Lions takımına katılmasını engelledi

Kamerun, Mart ayındaki Afrika Uluslar Kupası elemelerinde Cape Verde ve Ruanda ile karşılaştıklarında Bayern Münih yıldızı Eric Choupo-Moting'den yoksun kalacak.

32 yaşındaki forvet, teknik direktör Toni Conceicao'nun fikstür için kaleme aldığı isimler arasındaydı, ancak idari bir hata onu dışarıda bıraktı.

Alman medya kuruluşu Bild'e göre, Kamerun Futbol Federasyonu yanlış e-posta adresine davetiye gönderdiği için eski Paris Saint-Germain oyuncusu hiçbir zaman çağrı almadı.

Bunun sonucu olarak, Son iki F Grubu fikstüründe Mavi Köpekbalıkları ve Yaban Arıları ile karşı karşıya geldiklerinde, Indomitable Lions Choupo-Moting'den yoksun kalacaklar.

Bu sırada forvetin babası Camille, ülke için oynamaya hazır olduğunu iddia ettiği oğlunu savunmak için medyaya vurdu.

“Neler olup bittiğini öğrenmek için dernek benimle temasa geçti. FC Bayern ile temasa geçtim ve davetiyeyi almadıklarını doğruladılar, ”dedi Naja TV'ye Bavarianfootballworks'e verdiği demeçte.

Görünüşe göre onu yanlış e-posta adresine göndermiş. Benim için bu profesyonellik eksikliği.

"Davet gönderirken, onları doğru adrese gönderdiğinizden emin olun. Bu olmazsa, bunun neden kulübün veya Maxim'in hatası olduğunu anlamıyorum. "

Conceicao'nun adamları, Ruanda'yı dört gün sonra Douala'nın Japoma Stadyumu'nda karşılamadan önce Cuma günü Cape Verde'ye karşı Praia'daki Estadio Nacional de Cabo Verde'ye gidecek.

İki yılda bir yapılan Afrika futbolu şovuna ev sahipliği yapan Kamerun, şimdiye kadar gruplarında oynadıkları dört maçın hepsinde mağlup olmadı, üç galibiyet ve bir beraberlik oynayarak on puanla en yakın rakip Mozambik'ten altı puan önde.

Mavi Köpekbalıkları aynı sayıda oyundan dört puanla üçüncü sırada yer alırken, iki puanla masanın dibinde oturan Yaban Arıları, rekabete katılma şansına sahip olmak için kalan iki oyunu ikna edici bir şekilde kazanmalıdır.

Indomitable Lions'ın Mısır'daki son Afcon gezisi, İskenderiye Stadyumu'nda ezeli rakipleri Nijerya'ya 3-2 yenildikten sonra 16. Raund'da çöktükten sonra kötü bir notla sona erdi.