Afcon Elemeleri: Kenya, Mısır karşısında Togo'yu yenecek kadar sergiledi – Mulee

Harambee Stars taktikçisi, Lome

Harambee Stars taktikçisi, çabalarını ikiye katlama ve Lome'da uzun yıllar içinde ilk deplasman galibiyetlerini elde etme suçlamalarını talep ediyor

Kenya teknik direktörü Jacob 'Ghost' Mulee, takım Mısır'a karşı oynadığı gibi oynarsa, Afrika Uluslar Kupası ön eleme maçında Togo'ya karşı galibiyetle döneceğinden emin.

Harambee Stars, Pazartesi günü Lome'de Sparrowhawks'a karşı deplasman maçıyla G Grubu maçlarını tamamlayacak ve Perşembe günü Kasarani Stadyumu'nda Mısır'a 1-1 berabere kaldıktan sonra gelecek.

Kuzey Afrika devlerine karşı bir çekiliş seçmelerine rağmen, onlara Kamerun'da yapılacak Afcon finallerine yeterlilik rıhtımı vermek yeterli olmadı, çünkü Firavunlar, bunun yerine, gruptan Komorlarla birlikte kalifiye oldular.

Ancak Mulee'ye göre Kenya, Mısır'a karşı mücadeleden pek çok olumlu sonuç aldı, çünkü oyunun ikinci dakikasında kabul edilmekten seviye meselelerine döndüler ve hatta ikinci yarıyı domine ettiler, ancak daha sonra 10 kişiye düşürüldüklerinde geri alındı. Johnstone Omurwa'yı savunmak için gösterilen düz kırmızı kartın ardından.

Onun ücretleri Lome uzakta Togo karşı aynı ekran çoğaltmak eğer Mulee şimdi o zaman gruptaki saygın konumda maçı ve bitiş kazanacak Hedefi söyledi.

“Bu kaybetmeyi istemiyoruz bir oyundur, en azından saygın konumda ve saygın bir sonuçla grubunu bitirmek lazım” Mulee Cumartesi günü Hedefi anlattı.

"Togo'ya bu oyunu kazanmaya çalışacağız, Kenya deplasmanda kazanalı çok uzun zaman oldu, kolay bir maç olmayacak, ancak Mısır'a karşı sergilediğimiz şeye bakarsak, aynısını deplasmanda eşitleyebilirsek o zaman grupta üçüncü olabileceğimize inanıyoruz. "

Mulee, Mısır'a karşı gösterinin, takımına Dünya Kupası eleme kampanyasına başladıklarında ne bekleyeceklerine dair gerçek bir resim verdiğini daha da açıkladı.

"En azından bize yaklaşan Dünya Kupası eleme maçlarında neler bekleyebileceğimizin bir resmini veriyor, Mali, Ruanda ve Uganda'nın olduğunu bildiğimiz bir gruptayız, kolay bir grup olmayacak. "Mulee devam etti.

"Bunların zor rakipler olduğunu biliyoruz, ancak takımı nasıl yeniden kurduğumuza baktığımızda, gizlice girip daha fazla güven kazanabileceğimiz bir ihtimal var ve elemelere başlamadan önce kaliteli bir dostluk maçı yapabileceğimize inanıyorum. ölçmek ve oyunculara daha fazla güven getirmek. "

Mulee da takım Firavunlar karşı bir yaralanma aldı orta saha Kenneth Muguna, yokluğunu özleyeceğim Hedefe giden onaylamıştır ve o AFC Leopards Collins Shichenje tarafından kadro yerini almıştır.

"Pek çok faktörden dolayı ilk XI'de birkaç değişiklik yapacağımızı düşünüyorum, Kenneth [Muguna] sakatlandı ve Mısır'a karşı oyunda kırmızı kart aldığı için Johnstone [Omurwa] yok," Mulee Goal söyledi.

"Yani bunlar takıma yapacağımız ve o maçta ne olacağını göreceğimiz iki bariz değişiklik. Ayrıca AFC Leopards'dan Shichenje'yi Muguna'yı korumak için hatırladık, bir adamı daha az gezemeyiz, dolayısıyla oyuncuyu geri alma kararı aldık. Togo gezisi için kadroda. "

Kenya, Cumartesi günü Lome, Togo'ya gidecek ve günün ilerleyen saatlerinde son G Grubu maçlarını tamamlarken oyun alanı hakkında fikir sahibi olacak.