Iwobi: Everton, Wenger's Arsenal kadar iyidir ve Avrupa'da rekabet edebilir

Toffees 2020-21 Premier Lig sezonuna güçlü bir başlangıç yaptı ve masada yedinci sırada, dördüncü sıradaki Spurs

Toffees, 2020-21 Premier Lig sezonuna güçlü bir başlangıç yaptı ve masada yedinci sırada, dördüncü sıradaki Spurs ile puan seviyesinde aynı seviyede.

Alex Iwobi, Everton'un eski Arsenal takımı kadar iyi olduğuna ve Avrupa yarışmalarında iyi performans gösterecek kaliteye sahip olduğuna inanıyor.

Carlo Ancelotti'nin ekibi 2020-21 sezonuna ümit verici bir başlangıç yaptı ve 24 yaşındaki oyuncu, Goodison Park'taki yeteneklerini Arsene Wenger'in adamlarına benzetti.

Şu anda masada yedinci sırada yer alan Everton , Ekim ayının sonlarında Premier Lig'de dört maçlık galibiyetsiz bir koşuya, Southampton , Newcastle United ve Manchester United'a arka arkaya üç mağlubiyetle katlandı ve bu da Nijerya'nın yıldızlarında daha fazla tutarlılık çağrısı yaptı. sezonun geri kalanı için performanslar.

Kulübün web sitesi Iwobi "Avrupa'da rekabet edecek kadar iyi olduğumuzu düşünüyorum". “Bu Everton tarafı, içinde bulunduğum Arsenal takımları kadar iyi, yüzde 100.

“Takımda ve yedek kulübesinde yetenekli uluslararası oyunculara sahibiz.

Soyunma odasındaki kimya harika. Seamus bizi bir araya getirdi ve daha iyisini yapabileceğimizi söyledi.

"Her zaman potansiyelimizi ve neye ulaşmamız gerektiğini tartışıyoruz. Neyi geliştirebileceğimize inandıkları konusunda her oyuncunun fikrini almak iyidir.

Southampton ve Newcastle gibi oyunlarda çok daha fazlasını verebileceğimizi biliyoruz – eğitimde kaliteyi her gün görüyoruz.

"Sürekli olarak sahaya çıkması gerekiyor ve hepimiz iyileştirebileceğimizi ve daha fazlasını sunabileceğimizi biliyoruz."

Iwobi, futbol kariyerine Arsenal akademisinde dokuz yaşında, Emirates Stadyumu'ndaki ilk profesyonel anlaşmasını kazanmadan önce başladı.

Gunners için önemli bir oyuncu oldu ve daha sonra 2019'da beş yıllık bir anlaşma ile Everton'a taşındı, ancak Super Eagles orta saha oyuncusu başarısını neden ailesine ve destekçilerine borçlu olduğunu açıkladı.

Devam etti: “Her gün kendime burada olmam gerektiğini, Everton için oynamam gerektiğini kanıtlamaya çalışıyorum. İlk XI'de olmam gerektiğini. Ülkemi temsil etmem gerektiğini.

"Her zaman bu motivasyona sahibim. Özellikle de ailemin bulunduğum yere gelmem için yaşadıkları yüzünden.

“Kendimi geliştirmem için bana açlık veriyor ve bunu yapmaya çalışmak için her gün çalışıyorum.

Büyüyen bir sürü kötü durumum vardı. Yeterince iyi olmadığım söylendiği anlar, neredeyse Arsenal tarafından serbest bırakılacağım zamanlar.

“Sadece kendim için değil, yüzbinlerce Evertonlu ve beni takip eden ve destekleyen insanlar için savaşmak istiyorum. Her gün yüzde 100 vermeyi onlara borçlu olduğumu hissediyorum.

“Ve ailem için her zaman iyi şeyler yapmak isterim. Yaptığım her şey onlar için. "

Iwobi, Everton'ın Yeni Yıl Günü'nde West Ham United'a 1-0'lık mağlubiyetini kaçırdı , ancak Cumartesi günü Rotherham United'a karşı FA Cup turnuvası için çekişme içinde olabilir.