Camp Nou

Arjantinli öncü, bir taşralı arkadaşının neden seçenekleri üzerinde kafa yorduğunu anlayabilir, ancak yine de yeni bir sözleşmenin kabul edilmesini bekliyor

'te Barcelona çıkış konuşması devam ederken Tevez Messi'yi farklı bir forma ile göremiyor

Arjantinli öncü, bir vatandaşın neden seçenekleri üzerinde kafa yorduğunu anlayabilir, ancak yine de yeni bir sözleşmenin kabul edilmesini beklemektedir.

Carlos Tevez, Lionel Messi'nin neden Barcelona'daki seçeneklerine kafa yoracağını anlayabilir, ancak Boca Juniors forvet oyuncusu Arjantinli bir oyuncunun başka bir kulübün renklerini taktığını göremediğini söylüyor.

İşler devam ederken , Camp Nou'daki tılsımlı varlık, sözleşmesini serbest oyunculuk yönünde sürdürmeye devam eder .

Yeni şartlar göz ardı edilmiyor, Barca hala altı kez Ballon d'Or galibi ile kariyeri boyunca devam eden ilişkilerini uzatmaya hevesli, ancak zaman bu çabalarda ilerliyor.

Messi'nin Catalunya'daki çıkışları için bir hamle yapması zaten engellendi ve Güney Amerikalı, hayal kırıklığını netleştirdikten sonra 2020 yazında kalmayı kabul etti.

33 yaşındaki oyuncu, mevcut kampanyanın sonuna kadar geleceği hakkında hiçbir karar verilmeyeceğine söz verdi, ancak ağır sıklet talipleri imzasını almak için sıraya giriyor.

Paris Saint-Germain, saflarına tüm zamanların en iyilerini ekleme fırsatını memnuniyetle karşılayacaklarını açık bir şekilde ifade ederken , Manchester City'de Pep Guardiola ile yeniden birleşme de tartışıldı .

Tevez, Barca ile duygusal bağlarının kopması zor olduğu için herhangi bir hamle yapılacağından emin değil, ancak İspanya'daki yaşamdan hayal kırıklığına uğramaya başlayan bir yurttaşına sempati duyuyor.

Geçmişte Arjantin için Messi ile birlikte oynayan bir adam, uzun süredir devam eden bir destan hakkında soru sorulduğunda TyC Sports'a şunları söyledi: “Yıllar arttığında ve hala oynayacak çok az şeyiniz kaldığında bu zor. Ve her şeyden önce ekibin size yardımcı olmadığını anlıyorsunuz.

“Leo, geleceği ile ne yapacağını herkesten çok biliyor. Onu Barselona'nın dışında başka bir forma ile göremiyorum. "

Tevez, Barcelona'da bir çıkış kapısı açılırsa Messi'nin para için ayrılmayacağını savunuyor, hırslı bir oyuncu sadece yeteneğini sergileyeceği en iyi spor sahnesini arıyor.

Bugüne kadarki kayda değer kupa çekişine rağmen, 2022'de tekrar kovalanmak üzere şimdiye kadarki en büyük şerefine sahip olmasıyla elde edebileceği çok şey var .

Tevez, Katar'da kıskanılacak bir onur dalgasının tamamlanmasını umuyor ve eski Manchester City ve Juventus solisti şunları söylüyor: “Leo'nun ihtiyacı olan tek şey bir Dünya Kupası kazanmak, futbol ona herkesten daha çok borçlu.

"Arjantinliler olarak bize zarar verebilir [o ödülü kazanmamış olması], ama ona herkesten daha fazla zarar verir, hiç şüphem yok."