'Biraz sertti' – Bale, Real Madrid

Galler yıldızı, tarafının hedeflerinden birinde önemli bir rol oynadı ancak genel olarak bir etki yaratmak için mücadele etti

'ten kredi taşındığından beri Tottenham'ın ilk başlangıcından sonra paslı olduğunu kabul ediyor

Galler yıldızı, tarafının hedeflerinden birinde önemli bir rol oynadı, ancak genel olarak bir etki yaratmak için mücadele etti

Gareth Bale, Perşembe akşamı LASK karşısında 3-0 Avrupa Ligi galibiyetinde Tottenham için ikinci tam ilk maçına çıktıktan sonra "biraz sert" olduğunu kabul etti.

Real Madrid'den ödünç alan kanat oyuncusu, hafta sonu Premier Lig'de West Ham karşısında üç gollük bir galibiyet kaybına uğrayan Spurs için yedek kulübesinden çıktı.

Tottenham'a döndüğünden beri Bale'in ilk başlangıcı çok daha iyi geçti, ancak Jose Mourinho'nun tarafı nihayetinde rahat bir zafere doğru ilerlerken 28. dakikada kendi kalesine zorladı.

Geçtiğimiz birkaç sezon Santiago Bernabeu'da maç yapmak için mücadele ettikten sonra, Bale maç kondisyonu üzerinde çalışması gerektiğini kabul etti ancak düzenli olarak tekrar oynama şansının tadını çıkardı.

Bale maç sonrası BT Sport'a "Bu oyunların önemli olduğunu biliyoruz. Oraya gittik ve harika bir iş çıkardık. En iyi performansımız değildi ama sağlamdık ve en önemlisi üç puan."

"Biraz serttim. Bu benim için mini bir sezon öncesi gibi ve dakikalarımı bacaklara ayırmaya çalışıyorum. Umarım tam hızıma geri dönmem uzun sürmez ve bu harika kulübe geri dönüyor. "

Spurs'a geri dönmenin nasıl bir şey olduğu sorusuna Bale, "Harika. İyi oynamamın ve geri dönmemin büyük bir nedeni. Sevilmek ve takdir edilmek istiyorsun. Bu gömlek için her şeyi vereceğim.

"Bu, çok derinliği olan harika bir takım, umarım bunu kendi avantajımıza kullanabiliriz. Sizi ayak parmaklarınızın üzerinde tutmak için rekabetin olması her zaman iyidir."

Brezilyalı forvet Lucas Moura, Tottenham için skoru LASK'a karşı 18. dakikada açtı ve Mourinho'nun bu sezon kulübü hak ettiği bir gümüş eşyaya yönlendirecek adam olduğuna inanıyor.

Moura BT Sport'a verdiği demeçte, "Yarışmaya başlamanın en iyi yolu. Elbette bazı şeyleri geliştirmemiz gerekiyor ama evde 3-0 iyi bir sonuç" dedi.

"Pek çok fırsatı kaçırdık ve onlara biraz yer verdik ama bence sağlamız. Özellikle forvet oyuncuları için gol atmak her zaman iyidir. Bu benim işim. Takım arkadaşlarıma yardım edersem mutlu olurum, eğer yapabilirsem puan daha da iyi.

"Jose Mourinho'nun kazanan olduğunu ve burada bir kupa kazanmak istediğini biliyorum. Takımın bir kupayı hak ettiğini düşünüyorum. Sezon için çok iyiyim ama adım adım yapalım. Bunun için savaşacağız çünkü taraftarları ve kulüp bunu hak ediyor. "

Spurs, Pazartesi gecesi Premier Lig'de Burnley ile karşı karşıya geldi ve şimdi tüm müsabakalarda 10 maç kaybetmeden oynadı.