Bombay Şehri, ATK Mohun Bagan

Adalılar garip bir finalden sonra lig galipleri kalkanını ve ISL kupasını kazanan ilk taraf oldu …

ile yapılan son hatadan sonra ISL tarihinin tadına varıyor

Adalılar, garip bir finalin ardından lig galipleri kalkanını ve ISL kupasını kazanan ilk taraf oldu …

Birçok yönden, bu çok şey vaat eden bir Hindistan Süper Ligi (ISL) finaliydi. Sezon boyunca açıkça üstün iki takım, o gümüş eşyalar için savaşma hakkını kazanmıştı.

Ve kendi, son derece farklı futbol tarzlarını iddia eden iki taraf arasında bir çatışmaydı. Sergio Lobera, Antonio Habas'a karşı oynadı. Her ikisi de muhtemelen ISL'yi onurlandıran en başarılı iki koç. Habas gümüş takımlarda üstünlük sağlarken, iki kez şampiyonluğu kazanırken Lobera, takımlarından ikisini Lig Galipleri Kalkanı'na götürmeyi başardı (ancak ISL'yi Cumartesi gününe kadar hiç kazanmamıştı).

Ve bu sezon ATK Mohun Bagan karşısında üçüncü galibiyetlerini kaydedenler Lobera ve Mumbai oldu ve bu sezon oldukça eksiksiz bir sezon sağladı – ilk kez bir kulüp Lig Galipleri Kalkanı ve ISL kupasını kazandı.

Taraftarlar, ligdeki en iyi oyunculardan bazılarının yer aldığı muazzam bir karşılaşma beklentisiyle maçı izlemek için izlediler. Kaya gibi sağlam bir ATKMB arka hattına karşı müthiş bir Mumbai şehri saldırısı,

Bununla birlikte, nihayetinde sürükleyici bir karşılaşma olmasına rağmen, hatalarla tanımlanan bir fikstür olduğu ortaya çıktı – zorla ve zorlanmadan.

Belki de oyuna yavaş başlamaktan suçlu olan Mumbai Şehri, ölümcül bir günah işleyen ilk şehirdi. ATK Mohun Bagan'ın çalışkan ön ikilisi Roy Krishna ve David Williams, kanat bekleri ve orta saha oyuncularıyla birlikte yüksek baskı yapıyorlardı.

Bombay, topu arkadan dışarı atmaya yönelik inatçı girişiminde erkenden birkaç yakın traş oldu, ancak işaretlerden bir şey öğrenmedi. Amey Ranawade ve Hugo Boumous ellerinde yakalandılar ve David Williams, prasad'ı (sunumu) minnetle gömdü.

Ancak Lobera ve arkadaşları için şükürler olsun ki, bu son hatalardaki tanımlayıcı dramın geri kalanı rakibin ceza kutusunda gerçekleşecekti (elbette, kendi kutularında göz ardı edilen bir tane daha vardı).

bombay şehri, atk mohun bagan

ATK Mohun Bagan'ın ünlü savunması, en önemli olduğu anda onları hayal kırıklığına uğrattı. Aslında, üç kez ve hepsini Mumbai City FC, League Shield ve ISL kazananlarına karşı hayal kırıklığına uğrattı.

Ekolayzer, Mariners'ın kesinlikle oyuna patronluk yaptığı ve Mumbai'nin beklerini ve saldırganları oyuna dahil etmek için mücadele ettiği bir zamanda geldi. Jahouh'tan umutlu bir uzun top, kalecisinin nerede olduğu hakkında hiçbir fikri olmayan Tiri tarafından kendi kalesine yöneldi. Arindam Bhattacharya, nerede olduğu konusunda Tiri ile iletişim kuramadığı için de hatalıydı.

Bir Habas takımının bir finalde rakibine bir ekolayzer hediye etmesi pek sık rastlanan bir durum değildir. Ama olan buydu. Ve henüz bitmedi.

İlginç bir şekilde, Hernan Santana kendi ağına diz çöktüğünde Mumbai kutusunda başka bir hata vardı, ancak şükür ki, Roy Krishna'nın Amrinder Singh'in görüşünü ofsayt pozisyonundan bloke etmesine karar verildi. Vay be!

Kazanan için, Mumbai topu kendi aralarında dolaştırdı ve taraftarları neden kendi sahalarında topla oynadıklarını hissedip bıktırınca, Mourtada Fall uzun bir top gönderdi. Bartholomew Ogbeche öne doğru bir hamle yaptı ve hem Tiri hem de Sandesh Jhingan'ı kenara itmek için fizikselliğini iyi bir şekilde kullandı. Altın Eldiven'i kazanan Arindam Bhattacharya, topu göğsüne almak için çizgisinden çıktı ama doğru yapamadı.

Jhingan gol çizgisine giderken, ikinci denemede Tiri ve Bhattacharya, topu yerde tutmakta eşit derecede becerikli olduğunu gösteren ve tüm deneyimini sakin kalmak için kullanan Ogbeche'nin ikinci denemesinde topu kazanmayı başaramadı. Hızlanan Pritam Kotal da Ogbeche'nin Bipin Singh'in eve çarpıp kazananı puanlaması için yana adım atmasıyla pek bir şey yapamadı.

Bagan savunmasının her üyesinin topu kazanma veya en azından Ogbeche'yi reddetme şansı olması ironikti, ancak hiçbiri başarılı olamadı.

Antonio Habas, Roy Krishna'nın ofsayt pozisyonunda olmasıyla ödüllendirilmeyen Mohammed Rakip tarafından atılan izin verilmeyen golü muhtemelen işaret edebilirdi, ancak Bipin ilk yarıda Kotal'ın mücadelesine girince Mumbai de bir nokta vuruşundan mahrum kaldı.

Sonunda, bir hata komedisinde, ATK Mohun Bagan'ın savunması gösteriyi çaldı (yanlış nedenlerle) ve Mumbai şehri sevinçle eve döndü.