Harambee Stars hayranları 'Ghost' Mulee'nin Kenya'sından ne beklemeli?

Ulusal taraf yeni bir teknik direktörü karşılarken, gelen rejim önceki dönemden farklı bir felsefe getirecek mi?

Ulusal taraf yeni bir koçu karşılarken, gelen rejim önceki dönemden farklı bir felsefe getirecek mi?

Jacob 'Ghost' Mulee yine mi? Bu şüphesiz Kenyalı destekçilerin çoğunun kafasında yankılanan bir soru, Nick Mwendwa – FKF başkanlığını iddialarla ve karşı iddialarla gölgelenen bir seçimde savunduktan sadece birkaç gün sonra – 52 yaşındaki taktikçinin geri döndüğünü duyurduğunda Francis Kimanzi'nin yeri.

FKF, Mulee'nin girişini sürdürdüğü ve Kimanzi'nin çıkışının tamamen yeniden yapılanma politikası gereği olduğu için, milyon dolarlık soru, eski Tusker koçunun Harambee Stars'a sunacak bir şeyi olup olmadığı idi.

Mulee, on yıldır aktif koçluk yapmıyor ve bu nedenle bu iş için yeteneği hakkında sorular ortaya çıkması kaçınılmazdı.

İşverenleri tarafından kendisi için belirlenen hedefleri takip ederken koçun nasıl bir oyun stili sunacağını hayal etmek de büyüleyici.

Tabii ki Mulee, 2004'te Tunus'taki Afrika Uluslar Kupası'na götüren milli takımla iyi iş çıkaran menajerlerden biri.

14 yıllık bekleyişi sona erdiren başarı, onu Johnathan Niva, Dani Alves, Gerry Saurer ve yakın zamanda Sebastien Migne ile aynı seviyeye getirdi.

harambee stars hayranları 'ghost' mulee'nin kenya'sından ne beklemeli?

Bununla birlikte, eleştirmenler, Mulee'nin deneyimli koç Reinhard Fabisch'ten oldukça sağlam ve sorunsuz çalışan bir kadroyu miras aldığını hızlıca belirteceklerdir.

Fabisch, Duncan Ochieng, Francis Onyiso, Musa Otieno, Issa Kassim, Japheth Waweru, John 'Mo' Muiruri, John Baraza, Phillip Opiyo ve Adam Shaban gibi bazı Kenyalı oyuncularla birlikte takımını modelledi.

Bunlar, grup aşamalarında sona eren bir başka girişimde de Kenya bayrağını Tunus'ta Mulee yönetiminde taşıyan oyunculardır.

Mulee, ikinci Cecafa rekoru sahiplerinin tekrar Afcon'a dönmesine yardımcı olmak amacıyla atandı.

Kenya süregelen nitelikleri ne kazanmış ne de kaybetmişse gelir; Kimanzi, Mısır ve Togo'ya karşı 1-1 berabere kaldı ve Mulee için ilk test Komorlar oldu.

Kimanzi iki çekilişi alırken, kendi saldırgan futbol türüne takılıp kaldığı belliydi.

4-4-2 stilinin bilinen bir aşığı olan Mulee dizilişe sadık kalacak mı yoksa rakibinin kim olduğuna göre takımı tamir edecek mi?

Kimanzi, Johanna 'Tosh' Omollo, Lawrence Juma ve Kenneth Muguna'nın orta saha ideallerini uygulatmasını sağladı ve üçlü, savunma ve grev departmanlarını sorunsuz bir şekilde birbirine bağladı. O zamanlar Gor Mahia için oynayan Juma, Muguna ve Omollo geçici kadroda Mulee tarafından tutuldu, bu da Premier Lig kazanan koçun Kimanzi'den çok da uzak olmayan bir stile sahip olmayı planladığını gösteriyor.

harambee stars hayranları 'ghost' mulee'nin kenya'sından ne beklemeli?

2004 Afcon'da Mulee altında oynayan Tom Juma, en az bir maçı yönetmeden önce Mulee'nin yaklaşımını tahmin etmeyi reddetti.

AFC “Şimdilik, bu tür planın ve o teklifi kabul edecek stili oynuyor ne işaret etmek zor olurdu” Leoparlar İşletme Müdürü Hedef anlattı.   "Bir, çok uzun zamandır dışarıda ve iki, daha önce kullanmayı sevdiği formülü kullanıp kullanmayacağını bilmiyorum.

“Yine, kimse eskisinden tamamen değişemez. Bildiğim şey onun iyi bir koç olduğu. "

Emekli orta saha oyuncusu, hiçbir antrenörün futbol tarzının tamamen hücum veya savunma amaçlı olduğunu iddia edemeyeceğine inanıyor çünkü o sırada hangi stilin uygun olduğunu belirli oyun koşulları belirler.

“Futbolda, benim tarzımın sadece hücum futbolu veya savunma futbolu olduğu söylenemez. Her iki aşama da bütünleşiktir ve birbirinin yerine uygulanır ”diye ekledi. “Kimsenin tek başına hücum futbolu oynaması mümkün değil çünkü bu tarz iyi bir savunma yaklaşımı ile başlıyor.

“Sahip olduğunuz her şeyle savunmanız ve sahip olduğunuz her şeyle saldırmanız gerekir. Ben de bunu biliyorum. "

Üç kez KPL galibi James Situma ise Mulee'nin Kimanzi'nin tarzından büyük ölçüde sapmamasını beklediğini söyledi.

“O az ya da çok Kimanzi benzer, o özgürce kendilerini ifade oyuncuları isteyeyim iyi koçu ve oyuncuların oldukça kolay onu anlamaya bulacağız sizce böylece,” eski Harambee Yıldız Hedefi anlattı. Elbette oyuncuları uyum sağlamaya zorlayacak yeni bir veya iki şeyle gelecek, ancak bu yine çok fazla zaman almayacak çünkü bu sadece Kimanzi saltanatının bir devamı.

"Kesinlikle maçları izliyordu ve bildiğim şey kadroda toptan değişiklikler yapmayacağı – taktiksel olarak yani," diye ekledi Situma. "Çağrılan oyuncular antrenman sırasında ve eğer varsa etkileme şansına sahipler. mükemmel olursa, onlara kesinlikle fırsatlar verilir. "

harambee stars hayranları 'ghost' mulee'nin kenya'sından ne beklemeli?

Bununla birlikte, uzmanların 'Mulee değerlendirmesi' hız kazandığından, diğer kariyerlerde olduğu gibi inişler ve çıkışlar yaşanan koçluk yolculuğuna geri dönüp bakmak akıllıca olacaktır.

20. yüzyılın sonunda Tusker kalecisi olarak emekli olduktan sonra Mulee, kulübün antrenörü olarak çıkış yaptı ve AFC Leopards'ı tahttan indirirken KPL unvanını kazandı. Bir antrenör olarak ilk yıl, yerel rekabette otuz yıldır hüküm süren yerel bir güç olan Ingwe'den unvanı kazandığını gördü.

Eastlands'in koçu, Brewers'ı iki seferde Cecafa Club Cup şampiyonluğuna götürdü: 2000 ve 2001 ve 2008'de Brewers'ı başarıyla yönettiğinde Cecafa kupasını kazanan son Kenyalı koç olarak kaldı.

Kenya'nın 34 golle tüm zamanların en skorer ismi Dennis Oliech, 18 yıl önce Mulee altında ulusal çıkışını yaparken, 2007 KPL en skorer oyuncusu ve 2013'te Harambee Stars ile Cecafa Senior Challenge Kupası galibi olan Allan Wanga, antrenörden beslendi.

Hepsi söylendi, top Mulee'nin sahasında ve ülkeyi milli takıma liderlik etmek için hala mojoya sahip olduğuna nasıl ikna edeceği, yalnızca seleflerinden daha iyi sonuçlar vererek çözülebilecek bir soru.