“Hepimiz yaklaşan dostluk maçlarına katılmaya can atıyoruz” – Hindistan görevi

Chennaiyin FC orta saha oyuncusu, sakatlık yüklü bir ISL sezonundan sonra milli görev için hazır …

'ü çağırırken Anirudh Thapa tamamen vites yükseltti

Chennaiyin FC orta saha oyuncusu, sakatlık yüklü bir ISL sezonunun ardından milli görev için hazır …

Hindistan Süper Ligi'nin (ISL) yedinci baskısı, hem Chennaiyin FC hem de yıldız orta saha oyuncusu Anirudh Thapa için unutulacak bir yıldı. Kulüp lig masasında sekizinci sırada bitirirken, orta saha oyuncusu sakatlık yüklü bir mücadele geçirdi.

Hem Thapa hem de Chennaiyin, ilk maçlarında Chennaiyin'in 2-1 galibiyetinde Jamshedpur karşısında orta saha oyuncusu ilk golü atarken sezona şık bir başlangıç yaptı ancak sezon ilerledikçe hem kulüp hem de oyuncu zor zamanlar yaşadı.

Anirudh Thapa bu sezon 14 maçta iki gol attı, ancak bir sakatlık nedeniyle kampanyanın ortasında iki haftadan fazla süre hareketsiz kaldı. Formunun yukarı baktığı bir zamanda bu sakatlığı yaşadı. Dahası, iyileştikten sonra fitness endişeleriyle sezon boyunca tekrar kenarda oturmak zorunda kaldı.

Son birkaç yıldır sürekli olarak çok yüksek bir performans sergileyen bir oyuncu için, bu yıl orta saha oyuncusu için bir hayal kırıklığından başka bir şey değildi.

Yine de Thapa, kendisinin ve kulübünün kötü dönemin üstesinden gelip yeniden başlayacağından emin.

“Bu, benim için kesinlikle büyük bir meydan okumaydı yaralanma yüzünden kenarda,” Thapa Hedefi anlattı. “Bu benim için bir start-stop sezonu oldu, kesinlikle hiçbir oyuncunun istediği bir şey değildi. Ama bu oyunun bir parçası ve ayrılmaz bir parçası ve bu zorlu büyüyü atlatabildiğim için mutluyum. Chennaiyin olarak önümüzdeki sezon geri dönüp daha güçlü döneceğiz. Bunu hayranlarımıza borçluyuz. "

“hepimiz yaklaşan dostluk maçlarına katılmaya can atıyoruz” - hindistan görevi

“Sanırım o mevsimlerden biri de sakatlanmalarla birlikte aleyhimize devam eden şeylerdi. Ama kimseyi suçlayamayız. Sadece olumlulara odaklanmalıyız, açıkçası, hatalarımızdan ders almalı ve gelecek sezon ünite olarak daha güçlü geri dönmeliyiz. O savaşan ruhu her zaman gösterdik. Bu yüzden önümüzdeki sezonun daha iyi olacağına ve her cephede mücadele edeceğimize eminim. "

Orta saha oyuncusu, tüm aksiliklere rağmen milli takım kadrosuna katılmayı başardı ve şimdi Hindistan'ın Umman ve BAE'ye karşı oynayacağı hazırlık maçlarında elinden gelenin en iyisini yapmaya can atıyor.

"Umman ve BAE gibi taraflarla omuz omuza gitme fırsatı memnuniyetle karşılanıyor. En kaliteli rakiplere karşı bu dostluk maçlarına sahip olmamız harika. Ve milli takım kurulumunda yeni olan birçok oyuncuyla, bunun olacağına eminim. onlar için de inanılmaz bir öğrenme deneyimi. Hepimiz Haziran'daki elemelere sıkı bir şekilde hazırlanırken yaklaşan dostluk maçlarına girmeye can atıyoruz ”dedi kendinden emin bir Thapa.

“hepimiz yaklaşan dostluk maçlarına katılmaya can atıyoruz” - hindistan görevi

Orta saha oyuncusu, bu kez rütbelere yükselen ve ulusal tarafa ulaşan bazı yeni yüzlerle birlikte oynamayı dört gözle bekliyor.

“Hindistan futbolu için gerçekten heyecan verici bir zaman. En iyi Hintli yeteneklerinin ortaya çıkışını görmek şaşırtıcı. Lalengmawia, Rahul KP ve diğerlerinin beğenileri kesinlikle ISL'den çıkan herkesin görmek istediği hikayelerdir. Milli takıma çağrılanlar da bunu hak etti. Onlarla sahada bağlantı kurmayı bekliyorum ve eminim ki benden de en iyisini getirecek ”dedi Chennaiyin yıldızı.

Thapa, Hindistan takımının planının Asya Kupası elemelerinde otomatik bir rıhtım güvenceye almak olup olmadığı sorulduğunda geleceğe çok fazla bakmak istemediğini, ancak her seferinde bir adım attığını öne sürdü.

"Her seferinde bir oyun oynamamız gerekiyor. Milli takım olarak en son oynadığımızda kilitlenmeden önce ne olduğuna odaklanmak yerine, buraya ve şimdiye odaklanmalıyız. Ve ayrıca, çok ileriye bakma. Şu anda, bir bütün olarak jelleşmek için bu dost oyunlardan en iyi şekilde yararlanmalı ve ardından elemelerde her şeyimizi vermeliyiz. Son zamanlarda potansiyelimizi gösterdik, bundan ilham almalı ve ülkemizi gururlandırmak için tekrar dışarı çıkmalıyız ”dedi 23 yaşındaki oyuncu.